Kategorisiz

Cumhuriyetimizin 94. yılını büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz…

Çocuklarımız bizlerin aynalarıdır, bizden gördükleri ve öğrendikleri ile yetişir, büyürler. Üzerimize düşen görevin büyüklüğü gözünüzü korkutmasın.

Biz, Atatürk sevgisi ve Milli Bayramların güzelliği ile yetişen bir toplumun çocuklarıyız. Bayram akşamları, ortadan kaybolan ve aradığımızda ütü masası başında al bayrağı bayrama hazırlarken bulduğumuz annelerin evlatlarıyız. Evlere asılan bayraklarla büyüdük. Bayram sabahları, devletimizi temsil eden valiye, kaymakama, göğsümüzü gere gere, al bayrağın önünde selam durduk. O sabahlarda, içimizde akılların almadığı bir millet sevgisi vardı.

O zamanın çocukları, Atatürk gençleri artık birer anne-baba olduk, devir sırası bize geldi. Bayrak asarken o minik gözlerdeki merakı izliyor musunuz? Peki İstiklal marşında dimdik ayakta, hiç kıpırdamadan Milli Marşımızı söylerken bizi izleyen o minik gözleri?

İşte onlar yarının Atatürk evlatları olacaklar, onlar da bizlerden aldıkları bayrakları teslim etmek için yeni hayatlar kuracak, yeni evlatlar yetiştirecek.

Bayramlarımızın değerini bilelim, bunları çocuklarımıza yaşatalım. Bu bayramlar, bu kavramlar bizim varoluş sebeplerimiz.

Onların da hakkı bunu bilmek; bu ülke nasıl kuruldu, bizi kimler bu günlere taşıdı?

Farkındalığı ve öz güveni yüksek, öngörülü, fedakar, milli sevgi ile donanmış, bağımsız, büyüklerine saygılı ve küçüklerine sevgi duyan çocuklar mı istiyorsunuz?

ONLARA ATATÜRK SEVGİSİNİ VE MİLLİ BAYRAMLARI VERİN YETER.

Dileğimiz, nice güzel, nice mutlu, nice gururlu, al bayrağımızın dalgalandığı Cumhuriyet Bayramlarıdır.

Biz büyük bir ailenin, Türkiye Cumhuriyetinin birer bireyleriyiz, sevgi ve saygıyla kucaklaşmak dileğiyle,

“Ne Mutlu Türk’üm Diyene”

Mustafa Kemal Atatürk

 

Moi Çocuk Ekibi