Serpil ErolYazarlar

Hoş gel 2018…

2017-12-11-PHOTO-00000076

Yeni bir yılın gelişi daha yurtta ve dünyada çılgın eğlencelerle kutlanırken biz de hazırlıklara şimdiden başladık. Şaka yav şaka… Hayatımın ilk 30 yılındaki ben yılbaşını nerede nasıl kimlerle geçirebileceğini hesaplarken, son 7 yılındaki benin yılbaşına dair yaptığı en büyük çılgınlık kasım ayında yılbaşı ağacını kurmak oluyor. Düşünsenize kasım ayında ağacı çıkartıp süslüyoruz, çok komik, kasım diyorum. Aralık sonuna kadar ağacın üzerinde süs namına bir şey kalmıyor, çıplak bir çam ağacı müsveddesiyle yeni yıla giriyoruz. Çünkü iki çocuklu yaşam bunu gerektirir dostum. Sonrasında da ağacın süslerini koltuk altlarından, çocukların oyuncaklarının içlerinden, dolap diplerinden çıkartıp kullanılabilecek halde olanları toplayıp, önümüzdeki yıl yine kasımda sektirmeden kurmak üzere kaldırıyoruz. Ne büyük coşkular bizi bekliyor yarabbim…!

Yılbaşı geceleri için de genelde planımız plansızlık oluyor. Hiç plan yapma ihtiyacı hissetmiyoruz. O geceyi de yok sayıyoruz. Şayet gece 12 olmuşsa ve dördümüz de uyumamışsak evde zıplayarak birbirimize sarılıp öpüyoruz. Gecenin en zevkli seremonisi tabii ki de 10’dan geriye doğru saymak. Kanal kanal en eğlencesini yakalayayım diye zaplarken yeni yıla girişi kaçırdıklarımız da oldu. Bir keresinde Erdem’den sebep yeni yılı hastanede nöbetçi doktorlarla zıplayarak karşılamıştık. Şimdi farkettim, belki de bu yüzden bu çocuk hep hasta. Yeni yıla nasıl girersen öyle geçermiş. Sonraki yıllarda da yeni yıl gecesiyle ilgili isteğimi minimuma çekmiştim zaten. ”Hastanede girmeyeyim de nerede olursa olsun farketmez” di tek dileğim. Çok umut verici olmuyor.
Geçen yılsa ülke olarak nasıl bir faciayla yeni bir seneye girdiğimizi hatırlamak dahi istemiyorum. Allahım bir daha yaşatmasın.
Yılbaşı kutlamalarını benim anlatmam çok eğlenceli olmadı. Bunun için gezgin bloggerları falan takip edin. Nihayetinde yeni bir yıla evde girecek olan iki çocuklu gariban bir anayım ben ana. Sadece yeni gelen seneye dair hayallerim var, umutları var çok fazla.
Öncelikle ülkem için huzur ve refah diliyorum. Aydınlık, modern, iyi eğitimli çocukların ve gençlerin ülkeyi bir çağdan başka bir çağa taşıdığını görmeyi diliyorum.

Sevdiklerim için bol bol sağlık ve mutluluk diliyorum. Herkesi hep gülerken görmek ve hatırlamak istiyorum. Herkesin nasıl mutlu oluyorsa öyle yaşayabilme cesaretini gösterebilmesini diliyorum.

Yargılamalardan utanmadan, sadece kendileri için doğru olan neyse ona göre yaşayabilmelerini diliyorum.

Ailem için öncelikle sağlık, huzur, mutluluk ve bol para diliyorum. Parasız olmuyor, bu çocuklar okuyacak.

Ve son olarak kendim için de her kasımda çocuklarımla ağacımızı kurabilecek kadar uzun bir yaşam ve saat 12’de kolkola girip zıplayabilecek kadar enerji diliyorum. Yerlere saçılan süsleri toplamasam da olur…

Her yıl evde ailece girdiğiniz yılbaşı geceleriniz hiç bitmesin…
Hoşgel 2018…

Serpil