Biz Kimiz

 

Hakkımızda

Biz iki kardeş çıktık, işte bu yola. Annelik idi paylaşmak istediğimiz sadece. Paylaştıkça azalacaktı sıkıntılar, yorgunluklar, yükler. O kadar yoğun yaşadık ki anneliğimizi, taştı içimizden duygular, yetemedik biz birbirimize. Daha fazla, daha da fazla paylaşmak istedik.

Biz paylaşmayı severek büyüdük. Şimdi omuz olmaya gelmişti sıra. Birbirine hep destek olan, kardeşliği yaşanabilecek en güzel anlamı ile yaşayan, biz iki kız kardeş; yetinemeyince bunlarla, anne-baba-çocuk platformu olan moi çocuk‘u kurmaya karar verdik.

moi çocuk online erişilebilen bir dergi. Her ayın başında moda, sağlık, alışveriş, kitap, internet, yaşam, gelişim, gurme, gebelik, yenidoğan, anne köşesi, baba köşesi ve aktivite olmak üzere bir sürü konuya değinilen, bi ipucu köşesi ile ailelere kısa kısa yollar gösteren, profesyonellerle oluşturulan, bir paylaşım ortamı olacak. İçeriğinde, hayata dair her şeyi bulabileceksiniz. moi çocukgönüllü çalışan, topluma fayda sağlamayı amaç edinmiş; tecrübeli anneler, doktorlar ve çocuk gelişim uzmanları tarafından hazırlanmaktadır. Piyasada, sayfalarını çevirdikçe bize bir şeyler katabilecek bir anne-çocuk dergisi bulamamamız kamçıladı bizi en çok. Bir anneyi ancak bir anne anlayabilir dedik.

moi çocuk‘un tek bir amacı var; siz sevgili moi çocuk okurlarının yüzlerinde bir tebessüme sebep olabilmek, canınız sıkıldığında, bunaldığınızda size bir omuz olabilmek. Çünkü annelik bazen çaresizlik, bazen umutsuzluk, bazen yalnızlık, çoğu zamanda fedakarlıktır. Anneyken, arıyor insan bir ses, bir omuz, bir “ben de” sözcüğünü; yani anlaşılmayı. Anlaşılmak, bir anne için çok önemlidir. En çaresiz, en çözümsüz zamanlarda çözümdür o ses. İşte biz o ses, o omuz olmak istiyoruz.

moi çocuk çok yoğun bir çalışma sonucu ortaya çıkmış ebeveyn – çocuk platformudur, bir markadır.
moi çocuk ekibinin amacı; zihinsel ve fiziksel olarak sağlıklı annelerdir, dolayısı ile sağlıklı bireyler olacak çocuklarımızın, mutlu bir ailede yetişmesi, berrak, dürüst, farkındalığı yüksek gelecek nesiller elde etmektir. Çevresine saygılı, farkındalığı yüksek bir anne, topluma saygılı ve faydalı bireyler demektir. Uzun vadede ise hedefi, güzel yetiştirilmiş çocuklar, güzel bir toplum ve mutlu bir TÜRKİYE olacaktır.

moi çocuk size bir kahve molası olacak. Modadan, sağlığa, çocuk gelişiminden, dünya trendlerine kadar, rahat koltuğunuzda kahveniz elinizde görsel ve düşünsel, farklı bir boyuta geçişinizi sağlayacaktır. moi çocuk’u okurken aynı zamanda düşüneceksiniz.

moi çocuk ile ve sizlerle önümüzde çok uzun bir yol var, bu yolculuk esnasında bizleri varlığınızla, yorumlarınız, önerileriniz ve sorularınızla yalnız bırakmamanızı temenni ediyoruz.
Biz her ay siz anne babalar için yepyeni bilgiler, konularla burada olacağız. Sizin de sesinizi duyurabileceğiniz bu ortamda, buluşacağız ve paylaşacağız. Biz hazırlarken çok eğlendik, çok keyif aldık, bence siz de okurken çok eğleneceksiniz.

Sevgiler
moi çocuk ekibi